Грошові перекази з США і Європи в Україну: Revolut → monobank

У цьому пості я розповім про недорогий, майже безкоштовний спосіб переказу грошей з США і Європи в Україну за допомогою фінтек-компанії Revolut і українського банку monobank.

Для більшості приватних переказів такий спосіб є значно дешевшим, ніж банківський переказ SWIFT чи Western Union / Moneygram. Комісія за переказ складає 0,33% від суми переказу (щонайменше 0,65€, але не більше 150€), але monobank повертає цю суму (мінус 19,5% податку) отримувачу у вигляді кешбеку. Наприклад, переказ у 500€ буде коштувати лише 0,32€ (500 х 0,33% x 19,5%), тобто 0,06% від суми переказу!

Подивимось, що необхідно для здійснення таких переказів.

Відправнику в США або Європі:
Дебетова картка Revolut
 • Мати право на відкриття фінансових рахунків в США (або Європі).
 • Мати (або створити) безкоштовний рахунок у фінансовій компанії Revolut. Для цього треба отримати запрошення за посиланням https://revolut.com/referral/ivan53wtu і відкрити новий рахунок за допомогою смартфону і мобільного додатку. (До 24 серпня 2021 р. можна отримати бонус $40!) Процес відкриття дуже легкий і не вимагає перевірки кредитної історії. Кошти на рахунок Revolut можна покласти різними способами: приєднати інший банківський рахунок, отримувати зарплатню (direct deposit) або дебітовою карткою.
 • Створити євро-рахунок. Revolut автоматично створює рахунок у доларах, але надає можливість створювати рахунки в деяких інших валютах. Для переказів в Україну необхідно створити рахунок у євро: в мобільному додатку виберіть розділ Accounts → Add new account, обираєте валюту євро (EUR).
Отримувачу в Україні:
Картка monobank
 • Мати (або створити) картковий рахунок в українському банку monobank. Відкривається рахунок безкоштовно за посиланням https://monobank.ua/r/CNUS (отримайте бонус у 50 грн!). Процедура відкриття рахунку і отримання банківської картки у monobank є досить простою і швидкою через мобільний додаток. Зі свого смартфону користувач може створити для себе профіль, відправити заявку на створення нового рахунку, сфотографувати і відправити до банку свої документи для перевірки. Незабаром банк надішле запрошення на отримання безкоштовної банківської картки у найближчому відділенні банку або поштою. За бажанням можна замовити іменну чи преміум-картки, які у monobank досить непогані.
 • Створити віртуальну картку у євро. Після отримання і активації головної картки у додатку monobank треба створити віртуальну картку в євро (це робиться у меню Картки). На реквізити цієї картки відправник може переказати кошти зі свого рахунку в Revolut за європейською системою платежів SEPA. Реквізити SEPA можна знайти у додатку: Картка Поповнити свою картку SEPA. Передайте ці реквізити відправнику переказів в США.
Як зробити переказ:

Увага! Процедура переказу описана для мобільного додатку Revolut в США. Для європейсього додатку можливі деякі відмінності, але принцип переказів не змінюється.

 1. У додатку Revolut (США) відправник обмінює необхідну суму переказу з доларів у євро: Accounts → Exchange.
 2. Збережіть реквізити SEPA єврової картки monobank отримувача у додатку Revolut: Payments → Transfers → +Transfer Bank accounts → Add beneficiary Individual. Реквізити отримувача будуть збережені у додатку для швидких переказів у майбутньому.
 3. Зробіть переказ бажаної суми зі свого єврового рахунку в Revolut на рахунок отримувача: Payments → Transfers → +Transfer Bank accounts, обираєте отримувача. Переказ займає приблизно 2–3 дні 12–24 години.
 4. Після отримання платежу на єврову картку monobank отримувач може миттєво обміняти отримані кошти у свій гривневий рахунок. Гроші можна використовувати у крамницях (в т.ч. онлайн) за допомогою банківської картки або знімати готівку у банкоматах в Україні.
Реальний приклад переказу і розрахунків
 • 08.02.2021: З доларового рахунку Revolut обміняв $253,66 на 210 євро (по курсу $0,8279).
 • 08.02.2021 21:34: З єврового рахунку Revolut перерахував 210€ на євро-картку monobank по SEPA-реквізитам.
 • 09.02.2021 03:42: На євро-картку monobank надійшло €209,31. Крім того monobank відшкодував 28,41 грн. комісії у вигляді кешбеку (після податку 19,5% (5,54 грн.) залишилось 22,87 грн.)
 • Отже, вартість переказу $253,67 з США в Україну скалала менше 6 грн. або $0,20, і гроші надішли лише за 6 годин!
Поради:
 • Цей спосіб переказів рекомендується для відносно невеликих (до $1000) платежів, особливо на початку співпраці з Revolut. Але легкість їх здійснення і дуже низька вартість робить цей спосіб майже ідеальним для регулярної допомоги родичам чи друзям в Україні.
 • Рахунок в Revolut може використовуватись як звичайний банківський рахунок в США: на нього можливо отримувати зарплатню і платежі з інших рахунків так осіб, сплачувати кредитні картки, кредити, іпотеку та інші рахунки, використовувати дебетову картку для платежів і зняття готівки.
Ще одним зручним і недорогим способом переказу коштів з США родичам і друзям за кордоном є використання дебетових карток американських банків, які не знімають комісію за зняття готівки в закордонних банкоматах.
Поділитися:
Підписатися
Сповістити про
guest
16 Коментарі
Старіші
Новіші Найпопулярніші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
George
George
06.06.2020 12:34

В доларах можна пересилати?

Iurii Shevchuk
Iurii Shevchuk
30.06.2020 22:57

Пробував відправити гроші але пише що Украіна не підтримується і не можливо додати нічого з Украіни!

Petro
Petro
07.10.2020 07:25

чи працює це навпаки? тобто переказати з України з картки монобонку на рахунок у США,

Iurii Shevchuk
Iurii Shevchuk
31.10.2020 10:11

Все працює як описано! Дуже дякую за допомогу і детальний опис!

Назар
Назар
17.04.2021 19:18

Як мені зареєструвати дебетну карту США,будучи в Україні?
Мобільного номера США в мене немає

Антон
Антон
28.04.2021 05:16

Все працює
Дуже дякую за дуже потрібну пораду

Ілля
Ілля
03.05.2021 05:53

Дякую за інформативну статтю! Підкажіть, будь ласка, чи є у вас досвід з переказом більших ніж 1000eur сум через цей метод?

Юрій
Юрій
20.05.2021 04:05

Привіт, прошу зорієнтувати чи можна переслати кошти з revolut на банківський рахунок SEPA компанії, а не індивідуальної особи?