Грошові перекази з США в Україну: Revolut → monobank

[Оновлено 4 червня 2020 р.]

У цьому пості я розповім про недорогий, майже безкоштовний спосіб переказу грошей з США до України за допомогою фінтек-компанії Revolut і українського банку monobank.

Для більшості приватних переказів такий спосіб є значно дешевшим, ніж банківський переказ SWIFT чи Western Union / Moneygram. Комісія за переказ складає 0,33% від суми переказу (щонайменше 0,65€, але не більше 150€), але monobank повертає цю суму (мінус 19,5% податку) отримувачу у вигляді кешбеку. Наприклад, переказ у 500€ буде коштувати лише 0,32€ (500 х 0,33% x 19,5%), тобто 0,06% від суми переказу!

Подивимось, що необхідно для здійснення таких переказів.
Відправнику в США:
Дебетова картка Revolut
 • Мати право на відкриття фінансових рахунків в США, тобто треба принаймні мати номер соціального страхування (Social Security Number).
 • Мати (або створити) безкоштовний рахунок у фінансовій компанії Revolut. Для цього треба отримати запрошення на https://revolut.com/referral/ivan53wtu і відкрити новий рахунок за допомогою смартфону і мобільного додатку. Процес відкриття дуже легкий і не вимагає перевірки кредитної історії. Кошти на рахунок Revolut можна покласти різними способами: приєднати інший банківський рахунок, отримувати зарплатню (direct deposit) або дебітовою карткою.
 • Створити євро-рахунок. Revolut автоматично створює рахунок у доларах, але надає можливість створювати рахунки в деяких інших валютах. Для переказів в Україну необхідно створити рахунок у євро: в мобільному додатку виберіть Dashboard → Add account, обираєте валюту євро (EUR).
Отримувачу в Україні:
Картка monobank
 • Мати (або створити) картковий рахунок в українському банку monobank. Відкривається рахунок безкоштовно за посиланням https://monobank.ua/r/CNUS (отримайте бонус у 50 грн.). Процедура відкриття рахунку і отримання банківської картки у monobank є досить простою і швидкою через мобільний додаток. Зі свого смартфону користувач може створити для себе профіль, відправити заявку на створення нового рахунку, сфотографувати і відправити до банку свої документи для перевірки. Незабаром банк надішле запрошення на отримання безкоштовної банківської картки у найближчому відділенні банку або поштою. За бажанням можна замовити іменну чи преміум-картки, які у monobank досить непогані.
 • Створити віртуальну картку у євро. Після отримання і активації головної картки у додатку monobank треба створити віртуальну картку в євро (це робиться у меню Картки). На реквізити цієї картки відправник може переказати кошти зі свого рахунку в Revolut за європейською системою платежів SEPA. Реквізити SEPA можна знайти у додатку: Картка Поповнити свою картку SEPA. Передайте ці реквізити відправнику переказів в США.
Як зробити переказ:
 1. У додатку Revolut відправник обмінює необхідну суму переказу з доларів у євро: Accounts → Exchange. Перевірте, чи задовільняє вас курс обміну, але Revolut обіцяє, що у них він дуже вигідний.
 2. Додайте реквізити SEPA єврової картки monobank отримувача у додаток Revolut: Payments → Bank Transfer → To another person → Country: United Kingdom → Currency: Euro. Реквізити отримувача будуть збережені у додатку для швидких переказів у майбутньому.
 3. Зробіть переказ бажаної суми зі свого єврового рахунку в Revolut на рахунок отримувача. Переказ займає приблизно 2–3 дні.
 4. Після отримання платежу на єврову картку monobank, отримувач може миттєво обміняти отримані кошти у євро на свій гривневий рахунок. Гроші можна використовувати у крамницях (в т.ч. онлайн) за допомогою банківської картки або знімати готівку у банкоматах в Україні.
Реальний приклад переказу і розрахунків
 • 31.05.2020: З доларового рахунку Revolut обміняв $111,37 на 100 євро.
 • 01.06.2020: З єврового рахунку Revolut перерахував 100€ на євро-картку monobank по SEPA-реквізитам.
 • 02.06.2020: На євро-картку monobank надійшло €99,35. Крім того monobank відшкодував 23,78 грн. комісії у вигляді кешбеку (після податку 19,5% (4,64 грн.) залишилось 19,14 грн.)
 • Отже, вартість переказу $111,37 з США в Україну скалала менше 5 грн. або $0,20!
Поради:
 • Цей спосіб переказів рекомендується для відносно невеликих (до $1000) платежів, особливо на початку співпраці з Revolut. Але легкість їх здійснення і дуже низька вартість робить цей спосіб майже ідеальним для регулярної допомоги родичам чи друзям в Україні.
 • Рахунок в Revolut може використовуватись як звичайний банківський рахунок в США: на нього можливо отримувати зарплатню і платежі з інших рахунків так осіб, сплачувати кредитні картки, кредити, іпотеку та інші рахунки, використовувати дебетову картку для платежів і зняття готівки.
Ще одним зручним і недорогим способом переказу коштів з США родичам і друзям за кордоном є використання дебетових карток американських банків, які не знімають комісію за знятт готівки в закордонних банкоматах.

8 коментарів до “Грошові перекази з США в Україну: Revolut → monobank”

 1. Сповіщення: Дебетова картка банку США для використання в Україні - БАНКА

 2. Якщо отримувачу необхідні долари, то він чи вона можуть обміняти євро, які надійшли переказом, в долари (замість гривні), які будуть на доларовій картці monobank. Це все робиться майже миттєво у середині мобільного додатку monobank.

 3. Avatar
  Iurii Shevchuk

  Пробував відправити гроші але пише що Украіна не підтримується і не можливо додати нічого з Украіни!

 4. Юрію, все вірно: Revolut не підтримує (поки що) прямі перекази в Україну. Саме тому отримувачу необхідно мати рахунок в monobank, який дає можливість перерахувати кошти з Revolut на свій партнерський банк у Великій Британії, а звідти кошти надходять на єврову картку monobank. Мені здається, що цей процес у пості досить детально описаний.

 5. чи працює це навпаки? тобто переказати з України з картки монобонку на рахунок у США,

 6. Саме таким методом але навпаки не cпрацює, адже SEPA-рахунок монобанку працює тільки на отримання платежів. У американського Revolut таким чином отримувати платежі (поки що) на має можливості, тільки через SWIFT, що значно дорожче.

 7. Avatar
  Iurii Shevchuk

  Все працює як описано! Дуже дякую за допомогу і детальний опис!

Напишіть коментар